Nákup kvalitní vířivky je dlouhodobou investicí, a protože víme, že mnoho z Vás při jejím výběru tápe, připravili jsme pro vás stručný návod k tomu, jak při výběru nešlápnout vedle a na co si dát pozor, abyste si své domácí wellness plnohodnotně užili.

Mnoho zákazníků, kteří nás navštíví, nemají s privátní vířivkou mnoho zkušeností (vířivka v hotelu či aquaparku bývá od té privátní velmi odlišná) a z tohoto důvodu je třeba si položit pár otázek, které Vám pomohou najít to správné řešení.

JAK VYBRAT VÍŘIVKU?

1.

Co od vířivky primárně očekávám

Hledám kvalitní masáž pro řešení zdravotních problémů, regeneraci při sportu, či bolesti zad z práce?
Nebo hledáme relaxaci v horké vodě se sklenkou vína?

2.

Pro kolik osob vířivku chci

Počet osob, pro kterou vířivku pořizujete je ošemetná otázka, nejčastěji si klienti pořizují větší vířivky, i pro párové využití, a to zejména pro větší pohodlí a větší flexibilitu masáže.

3.

Místo, kde vířivka bude

Chci vířivku do interiéru či exteriéru? Obě varianty mají své výhody nevýhody, které shrnujeme dále v kap. „Kam vířivku umístit“

4.

Kolik chci/můžu do vířivky investovat

Jednotlivé vířivky se napříč výrobci odlišují jak technologiemi, tak dílenským zpracováním či použitým materiálem při výrobě. Tyto aspekty následně určují celkovou životnost vířivé vany a také její cenu. Více v kapitole „Cena vířivky“.

VELIKOST A TYP VÍŘIVKY

Jak velkou vířivku vybrat? Pro kolik osob?
Jsme dva – máme pořizovat vířivku jen pro dva? To je nejčastěji kladená otázka ze strany našich klientů.

Platí pravidlo, že čím větší vířivka, tím získáte více prostoru k relaxaci a větší variabilitu masáže. Primárním účelem vířivky je terapeutická masáž, a aby bylo docíleno komplexní masáže celého těla, je potřeba, aby vířivka nabízela místa s různým rozmístěním a typem trysek. Každé masážní místo je rovněž jinak hluboké a široké tak, aby byly respektovány odlišnosti výšky a dalších rozměrů lidského těla. Pro komplexní masáž celého těla je třeba jednotlivé pozice při víření střídat tak, aby se dostalo na všechna problematická místa (zejm. oblast šíje a beder). U menších van jsou masážní místa navržena tak, aby co nejkomplexněji uspokojila potřeby celého těla, protože ne každý má pro velkou vířivku prostor. Menší vířivky lze tak doporučit pro jednotlivce či při potřebě úspory prostoru.


IQue Eden Platinum
Rozměr 229 x 229 x 96 cm
IQue Fiji Platinum
Rozměr 208 x 168 x 96 cm
Zmáčkněte bod a zobrazte si
masážní body na těle
IQue Capri Gold
Rozměr 212 x 122 x 75 cm

Již jsme si řekli, že počet masážních míst neurčuje pro kolik osob je vířivka určena, ale počet masážních míst. Dále je však důležitá i velikost, jelikož stejný počet masážních míst může mít vana 2 x 2 metry, stejně jako vana 2,3 x 2,3 metru.
V čem je tedy rozdíl? Je to podobné jako s autem. Malé městské auto, bude mít počet míst k přepravě stejný jako velké SUV, komfort na delší cestu bude však rozličný. Záleží však samozřejmě na tělesných proporcích uživatelů a pravidelnému počtu vířících se osob.


Výběr podle výšky a stavby těla

Počet osob není jediným faktorem určujícím velikost vany. Každý z nás má jinou výšku a stavbu těla. Je proto potřeba vybírat tak, aby nám byla masážní místa co nejvíce pohodlná a měli jsme ramena co nejvíce pod vodou. U vířivek je z tohoto důvodu každé místo jinak hluboké, aby si každý mohl lépe vybrat to své oblíbené.

Zkušený prodejce by Vás měl sdělení vaší výšky nasměrovat ze své zkušenosti na vířivku, která vám padne „na míru“. Z tohoto důvodu doporučujeme vířivku vždy vyzkoušet – alespoň na sucho, lépe však s vodou.


Masáže

Vířivku si pořizujeme za účelem masáže. Je proto důležité sledovat rozmístění a typ trysek, aby vyhovovali Vašim potřebám. Mezi nejoblíbenější masáže patří masáž krku, lýtek a chodidel. Vířivky by měli nabízet plynulé regulování tlaku vody a přisávání vzduchu.

MASÁŽ ZAD
MASÁŽ KRČNÍ PÁTEŘE
ACUFLEX™
MASÁŽ LÝTEK
MASÁŽ ZAD II

TECHNICKÉ INFORMACE?

Pohodlí, masáž a vzhled jsou subjektivní parametry, které, které vytváří prožitek. Neméně důležité je však sledovat kvalitu zpracování a životnost jednotlivých technologií.

Akryl

Vířivky jsou vyráběny nejčastěji z materiálu zvaný akryl. Mezi nejprestižnější značky patří americký Aristech a Lucité. Akryly obou výrobců jsou velmi kvalitní, a i po letech používání stabilní, avšak snad ještě důležitější, než značka akrylu je způsob jeho zpracování. Rozdílným postupem výroby docílí výrobce vířivky u stejného akrylu jiný výsledek. Je to ten důvod proč u více prodejců uvidíte Aristech či Lucité a pokaždé vám bude kvalita dílenského zpracování připadat odlišná – i z toho důvodu poskytuje IQue Sweden prodlouženou záruku na akryl 10let.

Doporučujeme u prodejce do vířivky vstoupit a zaskákat si na dně vířivky. Pomůže Vám to poznat kvalitu zpracování.

Umění zpracování akrylu dále poznáte na míře zapuštění trysek. Trysky by neměly výrazněji tlačit (můžete se jich dotýkat, voda vás bude lehce nadnášet – nikdy by však neměli příliš tlačit).

Izolace a roční náklady

Izolace je důležitým aspektem nejen z pohledu úspory za provoz vířivky, ale také z pohledu životnosti jednotlivých komponentů.

Většina méně i více kvalitních výrobců používá pěnovou izolaci s tím, že každý na akryl nanese jinou sílu pěny. Pěna má řadu nevýhod - při navlhnutí se snižují její izolační vlastnosti, časem dochází k její deformaci, pěna není nanesena v místě trysek a značná část vířivky je tak méně izolována a dochází k tepelným mostům.

Mezi mnohem kvalitnější způsoby zaizolování patří izolace aluminiovou folií s termoizolační výplní. Termoizolační vlastnosti folie spočívají zejména ve zpětném odrazu tepla zpět do vířivky a díky jejímu rozložení a počtu vrstev nedochází k nechtěným tepelným mostům.


Trojitá termální izolace IQue Sweden® - Izolace do náročných severských podmínek

Ukotvení trysek

Standardní způsob uchycení pouzdra pro trysku je podlepení silikonem. Silikon má v náročných podmínkách vířivky tendenci chřadnout a časem protýkat. Kvalitnější výrobci používají pro tyto účely 3D matice, které se přizpůsobí nerovnosti zadní části akrylu a není tak potřeba používat silikon.

Vypouštění

Vodu ve vířivce doporučujeme zpravidla měnit jednou za 3-6 měsíců a je dobré, aby výměna vody byla co nejpohodlnější.

Kvalitní vířivky disponují tak zvanou spodní drenáží, která je na dně vířivky a je propojena s ventilem na boku opláštění. Díky umístění drenáže, nezůstane při vypouštění vířivky na dně téměř žádná zbytková voda. Na rozdíl od nekvalitních výrobců tak není potřeba zbytkovou vodu dostávat z vířivky pomocí ponorného čerpadla či různých nádob.

SHOWROOM PRAHA

+420 776 55 66 22

SHOWROOM SLAVKOV U BRNA

+420 773 00 55 88

SHOWROOM HRADEC KRÁLOVÉ

+420 774 44 33 14