Poradna › Interiér/Exteriér

V případě, že zvažujete pořízení venkovní vířivky a  nejste si jisti kam ji umístit, máme pro vás pár tipů, jež by vám mohli rozhodování ulehčit.

Ať se již rozhodnete umístit vířivku do interiéru či exteriéru, každá z těchto variant má své pro a proti, záleží tak pouze na vašich preferencích a možnostech prostoru, kam plánujete vířivku umístit.

Umístění vířivky do interiéru má velkou výhodu v tom, že vířivku můžete využívat za jakéhokoli počasí a nebudou vás v relaxaci zatěžovat rozmary počasí, jako déšť, vítr či mrholení. Navíc tak také nedochází k výrazným teplotním rozdílům a provoz vířivky tak bude o něco ekonomičtější. V některých případech však s sebou umístění vířivky do interiéru nese náklady navíc, co do vyčlenění extra místnosti, nutných stavebních příprav či zvětšení vstupního otvoru. Při umístění vířivky do interiéru zákazníkům doporučujeme použití vhodných materiálů z hlediska odolnosti proti vlhkosti. Místnost by také měla být dostatečně větratelná, ať již oknem či aktivním odvětráním. K vířivce je dále vhodné umístit odtokový kanálek pro odtok kondenzátu z termického krytu.

Venkovní vířivka IQue Tahiti

Exteriérové umístění nabízí většinou větší variabilitu možností, i tak pro vás máme několik tipů. Vířivku doporučujeme umístit co nejblíže východu na zahradu (např. na terasu). Ze zkušeností našich zákazníků víme, že čím dál je vířivka od domu, tím méně se jim k ní chce jít, zejména pak v zimních období. Naše vířivky jsou určené pro celoroční provoz, díky vysoce kvalitní izolaci jsou pak náklady na provoz minimální, zejména pak při konstantním vyhřívání, (o nákladech si můžete přečíst v tomto článku: zde) a vy si tak můžete užívat relax na čerstvém vzduchu po celý rok. Také doporučujeme vířivku zastřešit (například Bio-Klimatickou pergolou), zpříjemní vám to tak používání i při nepříznivém počasí jako je vítr či mrholení.

Při hledání vhodného prostoru pro vaši vířivku doporučujeme nezapomenou na trochu místa navíc, a to pro umístění schůdků a manipulačního prostoru pro sklápění termokrytu.

Co tedy doporučujeme?

Obě varianty mají své pro a proti, ale kdybychom si měli vybrat, doporučujeme spíše vířivku umístit ven a případně zastřešit.