SPOTŘEBA VÍŘIVKY?

Spotřeba vířivky je velkým mýtem, kolem kterého panuje celá řada zavádějících informací. V tomto článku objasníme, jak to se spotřebou vlastně je.

Měsíc pravidelného víření jako cena jedné průměrné romantické večeře či thajské masáže pro dva?

Spotřeba vířivky

Spotřeba vířivky se samozřejmě odvíjí od četnosti používání, výběru umístění, nastavené teploty, kvality izolace a síly masážních čerpadel. Spojením těchto faktorů dostaneme celkový odběr v kW/h za dané období. Výsledná částka je stanovena cenou za kW/h. U vířivek IQue Sweden se díky symbiotickému vztahu mezi severskou trojitou termální izolací, adaptivním řídícím systémem a rekuperačními čerpadly, můžeme spolehnout na nízkoenergetický provoz v rozmezí 1 000 – 2 000,- Kč měsíčně. Tento fakt je zohledněn při pravidelném víření 2-3x týdně.

Jak se vířivka provozuje?

Standardně vířivku temperujete na teplotu, která Vám je příjemná. Proces temperování je za přítomnosti již zmíněných technologií daleko úspornější než neustálé snižování a následné dohřívání vířivky. Tomuto režimu, kdy je vířivka přikrytá termokrytem a stará se o temperování a filtraci, říkáme pasivní režim. V celoročním průměru spotřebuje vířivka v pasivním režimu zhruba 5 kW/h denně. Aktivní režim můžeme chápat jako využití celého potenciálu. Užíváme si masáž, perličkovou lázeň, vířivka se dohřívá a je v pohybu i cirkulační čerpadlo. Půl hodinový cyklus tak spotřebuje 3,5 kW/h. Nicméně, to je velmi individuální záležitost s ohledem na objem vody a počet a sílu čerpadel.

Tepelné čerpadlo či fotovoltaika?

Žádný problém. Díky nejmodernějším systémům zle napojit vířivky na externí zdroje a víření si tak můžete užívat ještě výhodněji.

NAVŠTIVTE NÁS

Budete si jisti výběrem své vířivky. Před pořízením nabízíme unikátní možnost nezávazně vyzkoušet jakýkoliv model.

SHOWROOM PRAHA

+420 776 55 66 22

SHOWROOM SLAVKOV U BRNA

+420 773 00 55 88

SHOWROOM HRADEC KRÁLOVÉ

+420 774 44 33 14