Účinky vířivky

Vířivku si lidé pořizují, aby se mohli doma oddávat ničím nerušené relaxaci. Kromě toho však má i mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Podpořte své zdraví prostřednictvím vířivky.

Blahodárný vliv vířivky na zdraví

Vířivka má na zdraví člověka blahodárný vliv, což je dáno působením tepla a tlaku. Hydromasáž pozitivně působí na fyzické i psychické zdraví člověka. Z konkrétních účinků si uveďme:

  • zmírnění stresu: Vířivka je vhodným způsobem relaxace. Zbavíte se akutního napětí a stresu a při dlouhodobém působení vede obecně k větší duševní harmonii. Pomáhá bojovat i s nespavostí.
  • vliv na fyzické zdraví: Pobyt ve vířivce podporuje prokrvování svalů. Díky tomu se zmírňuje jejich bolest, celkově blahodárně působí na bolest zad, ale také hydromasáž podporuje krevní oběh a činnost srdce. Přispívá rovněž k lepší imunitě a podpoře látkové výměny.
  • krása: Hydromasáž zbavuje kůži odumřelých tkání a kvalitní prokrvení vede k větší kráse a pružnosti pokožky. Pomáhá také zmírňovat celulitidu.

Hydromasáže a rehabilitace

Díky mnohým pozitivním účinkům na lidský organismus se využívá hydromasáž i k rehabilitaci pacientů v rekonvalescenci po úrazech či různých operacích. Pomáhá při potížích s artrózou a jinými nemocemi souvisejícími se svaly či páteří. Jste-li po nějakém zákroku či máte-li různé bolesti, poraďte se s lékařem o vhodnosti podstupování hydromasáže.