Jak vybrat vířivku

JAK VYBRAT VÍŘIVKU

Vířivky se od sebe odlišují různými parametry. Pokud právě sháníte vhodné zařízení pro Vás a vaší rodinu, nevybírejte ho pouze podle ceny. Zaměřte se na kvalitu. A na jaké aspekty se soustředit, abyste s vířivkou byli spokojeni dlouhá léta

Kvalitní akrylát

Při výrobě vířivek se používá zpravidla akrylát. Je z něj skořepina vířivky. Akrylát je pro tyto účely plně vyhovujícím materiálem, ovšem neměli byste se spokojit jen s tím, že je skořepina z akrylátu. Není akrylát jako akrylát. Liší se podle výrobce, a to často i do velké míry.

Chcete-li mít jistotu, že Vámi vybraná vířivka je z prvotřídního akrylátu, vyberte si ho od americké společnosti Aristech. Využívá unikátní technologie, díky čemuž dosahuje hladkého povrchu bez nerovností či bublin. Potěší Vás i jeho větší výdrž a odolnost.

Budete-li si chtít vybírat vířivku hlavně podle ceny, budou Vás lákat zařízení vyrobené z čínského akrylátu. Je sice levnější, ale je to na úkor kvality. Není tak odolný a dokonce po nějaké době mění svou barvu.

Regulace proudu

Nepodceňujte ani výběr vířivky podle regulaci proudu. Je lepší zvolit plastovou či nerezovou? Možná raději sáhne po nerezové, protože usoudíte, že vypadá lépe než plast. Zvažte však i její nevýhody. Může se snáze poškrábat, podléhá korozi a je složitější její údržba, ale i ovládání mokrou rukou. Zkuste si sami regulaci proudu a rozhodněte se pro tu, která se Vám bude snadněji ovládat.

Trysky a jejich rozvržení

Trysky představují základ vířivky. Právě ty z ní dělají unikátní zařízení pro vaši pohodu a relaxaci. To je obecně známé, ovšem mnoho lidí se domnívá, že při volbě vířivky je podstatný jen počet trysek. Stejně důležité je však jejich rozvržení. Bude-li mít vířivka hodně trysek bez důmyslného rozložení, plnohodnotné hydromasáže stejně nedosáhnete.
Zaměřte se rovněž na jejich přichycení. U levnějších vířivek je přichycení silikonem, který se časem uvolňuje a prosakuje jím voda. Pořídíte-li si vířivky od společnosti IQue, vyhnete se tomuto neduhu. Používá totiž kvalitní bezsilikonové uchycení trysek.